Skip to content

Personeel

Afrikaanse Hoër Meisieskool Pretoria se personeelkorps bestaan uit 102 personeellede – van jong onderwysers wat by dié besonderse skool hul onderwysvoete kom vind onder die leiding van hul bekwame kollegas, tot ouer onderwysers wat met jare se ervaring en lewenswysheid die strewe het om Affies intellektueel te vorm, kultureel te verryk, geestelik te verfyn en die dogters se vroulikheid te raffineer.

Hoof

Me. M.G. Jordaan

Hoof

Adjunkhoofde

Me. I. Troskie

Adjunkhoof (Gr 10 – 12)

Besigheidstudies

Me. D. Heyns

Adjunkhoof (Gr 8 – 9) Afrikaans, LO gr 8 en Leesvaardigheid

Ander hoofde en bestuurders

Mnr. H. van Eck

Me. W. Schnetler

Mnr. L. Wessels

Me. C. Hudson

Me. M. Du Plessis

Kultuurhoof (vakant)

Me. C. Naudé

Me. Itha Lubbe

Departementshoofde

Me. S. Petracopoulos

Me. C. Rademeyer

Me. H. van Eck

Me. S. Visser

Me. I. Bosman

Fisiese-/Natuurwetenskap

Me. B. Kotzé

Wiskunde/Wiskunde

Geletterdheid

beatrix.kotze@ahmp.co.za 

 

 

Me. D. Mclean

Skeppende Kunste,

Tegnologie, Drama en

Verbruikerstudies

Me. D. Mclean

Skeppende Kunste,

Tegnologie, Drama en

Verbruikerstudies

Me. A. Nel

Graadhoofde

 

Me C. Swanepoel

Me M. Davel

Me M. du Plessis

Me A. Hanekom

Me. H Thuynsma

Hulpgraadhoofde

Me E. Dannhauser

Me S. Hough

Me M. Mahoney

Me M. Swanepoel

Me L. van Eyk

Personeel

Me N. Bester

Me C. Bezuidenhout

Me L. Bloem

Me H. Bohmer

Me L. Brink

Me M. Bromfield

Me M. Carbonell

Me H. Christie

Me. L. Cilliers

Me M. Coetzee

Me L. Cronje

Me L. de Beer

Me M. Wolhuter 

Me N. du Toit

Me T. Engelbrecht

Me K. Furstenburg

Me N. Goetsch

Me H. Greyling

Me B. Grobler

Me S. Homann

Me R. Hugo

Me J. Joubert

Me C. Lemmer

Me S. le Roux

Me C. Lochner

Me C. Ludick

Me. A. Luus

Me I. Marx

Me A. Mynhardt

Me M. Oertel

Me M. Pienaar

Me T. Pienaar

Me L. Pretorius

Me R. Ras

Me L. Roodt

Me L. Schwartz

Me L. Slabbert

Me A. Smit

Me N. Terblanche

Me C. van der Merwe

Me G. van der Merwe

Mnr J.P. van der Merwe

Me M. van Niekerk

Me A. van Rooyen

Me C van Tonder

Me N. van Zijl

Me A. Venter

Me L. Viljoen

Me D. Visser

Me A. Wentzel

Me B. Wiese

Me H. Witthöft

Me J. Zietsman

Kontak Ons

As u enige ander vrae het of inligting benodig, kontak ons gerus.

Me. M. Jordaan

Me. M.G. Jordaan

Hoof

Me. I. Troskie

Me. I. Troskie

Adjunkhoof: Gr. 10 - 12

isabel.troskie@ahmp.co.za

Besigheidstudies

Me. D. Heyns

Me. D. Heyns

Adjunkhoof: Gr. 8 - 9

Mnr. H. van Eck

Bedryfshoof, terreine

Me. W. Schnetler

Finansiële en administratiewe hoof

placeholder

Mnr. L. Wessels

IT-bestuurder

Me. C. Hudson

Koshuishoof

Me. M. Du Plessis

Sporthoof

placeholder

Vakant

Kultuurhoof

Me. C. Naudé

Bemarking & Skakeling

placeholder

Me. Ariana Eybers

Alumni

Me. S. Petracopoulos

Departementshoof: Engels HL/FAL

Me. C. Rademeyer

Departementshoof: Lewenswetenskappe, Natuurwetenskappe, Visuele Kuns

Me. H. van Eck

Departementshoof: Afrikaans Huistaal, Frans, Duits

Me. S. Visser

Departementshoof: Rekeningkunde, Besigheidstudies, Ekonomie, EBW, IT, RTT

Me. I. Bosman

Departementshoof: Fisiese /Natuurwetenskappe

Me. C. Buys

Departementshoof: Geografie, Geskiedenis, Sosiale Wetenskappe, Ontwerp

Me. B. Kotzé

Departementshoof: Wiskunde, Wiskundige Geletterdheid

Me. D. Mclean

Departementshoof: Skeppende Kunste, Tegnologie, Drama, Verbruikerstudies

Me. A. Nel

Departementshoof: Lewensoriëntering

Me F. Basson

Besigheidstudies

Me M. Davel

Graadhoof: Gr. 12, Geskiedenis, SW: Geskiedenis

Me M. du Plessis

Graadhoof: Gr. 8, Direkteur: Sport

Me A. Hanekom

Graadhoof: Gr. 10, Geografie, SW: Geografie, LO

placeholder

Me M. Joubert

Rekeningkunde, EBW

Me H. Thuynsma

Graadhoof: Gr. 11, Verbruikerstudies

Me C. Swanepoel

Graadhoof: Gr. 9, NW: Biologie, Lewenswetenskappe

Me E. Dannhauser

Hulpgraadhoof: Gr. 11, Afrikaans

Me S. Hough

Hulpgraadhoof: Gr. 12, Wiskundige Geletterdheid

Me M. Mahoney

Hulpgraadhoof: Gr. 10, Wiskunde

Me M. Swanepoel

Hulpgraadhoof: Gr. 8, Afrikaans

Me L. van Eyk

Hulpgraadhoof: Gr. 9, LO

Me. N. Bester

Me N. Bester

NW: Wetenskappe

Me. C. Bezuidenhout

Me C. Bezuidenhout

Ekonomie, EBW

Me. L. Bloem

Me L. Bloem

Fisiese Wetenskappe

Me. H. Böhmer

Me H. Böhmer

Wiskunde

Me L. Brink

Musiek, LO

Me. M. Bromfield

Me M. Bromfield

Afrikaans

Me. M. Carbonell

Me M. Carbonell

Frans

Me. H. Christie

Me H. Christie

Direkteur: Hokkie

Me. L. Cilliers

Rekenaartoepassingstegnologie

Me M. Coetzee

Direkteur: Atletiek

placeholder

Me L. Cronje

Lewenswetenskappe, NW: Biologie

Me L. de Beer

Afrikaans, LO

Me M. du Plessis (Marie)

Besigheidstudies, EBW

placeholder

Me N. du Toit

Geskiedenis

Me T. Engelbrecht

Visuele kuns, Ontwerp

Me K. Furstenburg

Rekeningkunde, EBW

Me N. Goetsch

Engels

Me H. Greyling

Dramatiese kunste, SK: Drama

placeholder

Me B. Grobler

Engels, LO

Me S. Homann

Afrikaans

Me R. Hugo

Engels

Me J. Joubert

Verbruikerstudies, SK: Kuns

Me C. Lemmer

LO

Me S. le Roux

SK: Drama, SK: Kuns

Me C. Lochner

Engels

Me C. Ludick

Wiskundige Geletterdheid, Wiskunde

placeholder

Me. A. Luus

SW: Geskiedenis

placeholder

Me I. Marx

Engels, LO

placeholder

Me A. Mynhardt

Direkteur: Netbal

placeholder

Me M. Oertel

Engels

Me M. Pienaar

Afrikaans, LO

Me T. Pienaar

Engels

Me L. Pretorius

Ontwerp, SK: Kuns

Me R. Ras

Wiskunde

placeholder

Me L. Roodt

Wiskunde

Me L. Schwartz

Fisiese Wetenskappe

Me L. Slabbert

Media

Me A. Smit

Musiek, SK: Musiek, Musiekverryking

Me N. Terblanche

Hoofafrigter: Hokkie

placeholder

Me C. van der Merwe

Fisiese Wetenskappe, NW: Wetenskappe

Me G. van der Merwe

Rekenaartoepassingstegnologie

Mnr J.P. van der Merwe

Direkteur: Tennis

Me M. van Niekerk

Lewenswetenskappe, NW: Biologie

placeholder

Me A. van Rooyen

Lewenswetenskappe, NW: Biologie

placeholder

Me C van Tonder

Engels

Me N. van Zijl

Geskiedenis, SW: Geskiedenis

placeholder

Me A. Venter

EBW

Me L. Viljoen

Wiskunde

Me D. Visser

Afrikaans

Me A. Wentzel

Afrikaans

Me B. Wiese

Wiskunde

placeholder

Me H. Witthöft

Engels

Me J. Zietsman

Duits, LO